به روز رسانی وردپرس

به روز رسانی وردپرس

آموزش روش های اصلی به  روز رسانی  وردپرس

در این بخش از مقاله میخوایم چند روش به روز رسانی وردپرس رو به شما عزیزان آموزش بدیم. ولی شاید خیلی ها سوال کنند که چرا باید اصلا وردپرس رو به روز رسانی کنیم آیا حتما نیاز است؟ خب باید اینطور گفت که نه تنها نیاز هست بلکه به روز رسانی یک مسئله حیاتی هست. وقتی که شما وب سایت خودتون رو به روز رسانی میکنید نه تنها به قابلیت های اون افزوده میشه و ابزارهای بیشتری رو در اختیار خواهید داشت بلکه از نظر امنیتی هم وب سایت قوی تری رو در برابر تهدیدات اینترنتی در اختیار دارید چرا که تیم وردپرس همیشه  در حال ارتقاع وردپرس هستند و در این بهینه سازی و ارتقاع تمامی باگ های امنیتی کشف و برطرف  میشه و این برطرف سازی ها به شکل به روز رسانی در اختیار کاربران و طراحان وب سایت قرار می گیره.

چه روش هایی برای به روز رسانی وردپرس وجود دارد؟

سوالی که خیلی ها از ما دارن این هست که به چه شکل باید اصولی وردپرس را به روز رسانی کنیم ؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که سه روش اسای و اصلی برای  به روز رسانی وردپرس وجود دارد که ما در این مقاله هر سه روش را توضیح خواهیم داد.همچنین باید بدانید که در زمان به  روز رسانی و قبل از این که به روز رسانی شروع شود باید تمامی پلاگین ها رو غیر  فعال کنید  در غیر این صورت به روز رسانی شما با مشکل مواجه می  شود در بسیاری موارد.

روش اول به روز رسانی ( از طریق پیشخوان وردپرس )

در این روش که یکی از راحت ترین روش ها می باشد شما با وارد شدن به محیط مدیریت وردپرس ( پیشخوان ) می توانید عملیات به روز رسانی را انجام دهید. اگر نسخه جدیدتر وردپرس نسبت به نسخه ای که در حال استفاده آن هستید وجود داشته باشد در مخزن وردپرس شما با ورود به پیشخوان وردپرس با پیامی مبنی بر وجود یک به روز رسانی مواجه خواهید شد  که در این حالت باید در ابتدا از دیتابیس خود یک بکاپ تهیه کنید و سپس به بخش افزونه ها رفته و افزونه ها رو غیر فعال کنید. بعد از غیر فعال سازی افزونه ها به پیشخوان و سپس به بخش  به روز رسانی ها بروید و در آن جا روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید و منتظر باشید تا به روز رسانی وردپرس انجام شود و شما با صفحه خوش آمد به نسخه جدید مواجه شوید که با دیدن صفحه خوش آمد به روز رسانی وردپرس  میتوانید به بخش افزونه ها برگردیدو یک به یک افزونه ها رو فعال کرده و  روند عادی سایت خود را ادامه دهید.

نکته ی بسیار مهم !

هیچ گاه افزونه ها رو به یک باره به صورت همزمان فعال نکنید، چرا که اگر یکی از پلاگین ها با به روز رسانی های جدید تداخل و مشکل داشته باشد و یا ناسازگار بوده باشد وب سایت شما دچار مشکل اساسی می شود ولی وقتی یک به یک فعال کردن افزونه ها رو انجام بدید اگر هم افزونه ای ناسازگار بوده باشد با فعال سازی به راحتی میتوانید متوجه این ناسازگاری پلاگین شوید و اقدامات لازمه را انجام دهید.

در ویدیوی کوتاه زیر روش به روزز رسانی به روش دسترسی از طریق پیشخوان رو مشاهده میکنید …

 
Widget not in any sidebars

به روز رسانی وردپرس به صورت دستی

خب در ویدیوی بالا روش به روز رسانی وردپرس از طریق پیشخوان رو مشاهده کردید و حالا میریم سراغ روش دوم به روز رسانی که به صورت دستی هست. در این روش به روز رسانی شما باید در ابتدا آخرین نسخه وردپرس رو دانلود کنید و بعد از دانلود آخرین نسخه وردپرس  وارد فایل منیجر هاست خودتون بشید  و به محل ذخیره فایل های وب سایت وارد بشید که معمولا فولدر Public_html می باشد. در اینجا باید  تمامی فایل های سایت رو به یک جا انتخاب کنید به غیر از دو فایل یکی wp-config.php ودیگری  فولدر wp-content . یعنی این دو قابل رو اصلا کاری نداشته باشید  و انتخاب نکنید.مانند تصویر زیر.

روش به روز رسانی وردپرس

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید تمامی فایل ها  انتخاب شدند به غیر از فایل هایی که در تصویر مشخص شدده است.بعد از انتخاب فایل ها همه آن ها را پاک کنید.بعد از پاک کردن فایل ها فقط دو فایلی که انتخاب نشده بودند باقی می مانند مانند تصویر زیر.

آموزش به روز رسانی دستی وردپرس

بعد از این که فایل ها رو پاک کردید و فقط دو فایلی که در تصویر بالا مشاهده میکنید باقی ماند در اینجا باید  به سراغ نسخه جدید وردپرسی که دانلود کردید  برید و اون رو از حالت فشرده خارج کنید و بعد از خارج کردن از حالت  فشرده  این بار در فایل جدید وردپرس دقیقا فایلی به نام wp-config-sample.php رو حذف کنید و همچنین در این فایل جدید فولدر wp-content رو هم حذف کنید و باقی فایل ها دست نخورده باقی بمانند. در تصویر زیر مشاهده کنید.

آموزش وردپرس و آپدیت کردن وردپرس

در تصویر بالا فایل هایی را که باید حذف کنید را مشاهده میکنید. یاد آوری میکنیم که این بار  این حذف  کردن در فایلی می باشد که تازه دانلود کردید یعنی نسخه جدید وردپرس و بعد  از این که این دو فایل رو حذف کردید مجددا باقی مانده ی فایل ها و  فولدرها رو با فرمت Zip فشزده کنید. تصویر زیر را مشاهده  کنید.

فشرده کردن فایل های وردپرس

بعد از فشرده کردن فایل های جدید وردپرس باید این  فایل فشرده را به هاست خودتون و به جایی که فایل های قبلی وردپرس رو حذف کردید آپلود کرده و در اونجا از حالت فشرده خارج کنید، بعد از خارج کردن  فایل های  جدید وردپرس مجددا همان مدل فایل هایی را که حذف کرده بودید رو مشاهده میکنید و هیچ تفاوتی ندارند ولی فایل ها به روز هستند و وقتی که به پیشخوان وردپرس برگردید خواهید دید که پیام وجود به روز رسانی دیگر نمایش داده نمی شود.( وقتی فایل ها رو در هاست از حالت فشرده خارج میکنید به مانند قبل با تصویر زیر مواجه می شوید.

بازیابی فایل های وردپرس

 

در این حالت دیگر کار تمام شده است و وردپرس شما به روز رسانی شده.حالا میتوانید به بخش افزونه ها در پیشخوان وارد بشید و افزونه ها رو یکی یکی فعال کنید.خب تا اینجا روش دوم به روز رسانی که حالت دستی بود رو یاد گرفتید . در ادامه می رویم به سراغ روش فعال سازی اتوماتیک به روز رسانی.

به روز رسانی وردپرس به صورت خودکار

دو روش رو در بالا یادگرفتید که بتونید وردپرس رو به روز رسانی کنید، ولی شاید در بسیاری موارد به دلایل مختلف مثلا  ترافیک کاری نتوانیم کار به  روز رسانی را به موقع انجام دهیم علاوه بر این که هم قالب ها – پلاگین ها و خود هسته وردپرس هرکدام به صورت مجزا نیازمند به روز رسانی خواهند داشت. چاره ی کار در چنین مواردی استفاده از به روز رسانی اتوماتیک وردپرس می باشد.یعنی شما میتوانید کاری کنید که هر زمان وردپرس و یا پلاگین ها نیازمند به روز رسانی بودند این کار به صورت خودکار انجام شود یعنی به صورت اتومات کار به روز رسانی وردپرس و پلاگین ها انجام شود. خب برای این که این سیستم را خیلی راحت فعال کنید باید در ابتدا یک پلاگین رو دانلود و نصب کنید که نام این پلاگین Automatic updater است. میتوانید از لینک زیر این پلاگین را دانلود کنید.

دانلود پلاگین automatic-updater.1.0.2

بعد از نصب پلاگین باید به صفحه تنظیمان آن وارد بشید کار تنظیم کردن را انجام دهید. این که به چه شکل این پلاگین را باید تنظیم کنید رو در تصاویر زیر میوتونید مشاهده کنید.

به روز رسانی خودکار وردپرس

شماره ۱ : به بخش تنظیمات وارد می شوید تا زیر منو آن باز شود.

شماره ۲ : روی عبارت Advanceed automatic updaters کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.

در تصویز زیر صفحه تنظیمان افزونه ی را مشاهده میکنید .

به روز رسانی امنیتی وردپرس

در تصویر بالا محیط تنظیمات را مشاهده می کنید، در این محیط باید تنظیمات را طبق تصاویر بالا انجام دهید .

شماره ۱ : باید تیک این گزینه را بگذارید تا آپدیت خودکار هسته وردپرس فعال شود

شماره ۲ : با گذاشتن تیک این گزینه قابلیت دریافت به روز رسانی های امنیتی وردپرس نیز فعال خواهد شد که باید فعالش کنید 

شماره ۳ : با گذاشتن تیک این گزینه قابلیت آپدیت خودکار پلاگین ها رو هم فعال میکنید که باید فعال کنید و تیکش رو بگذارید.

شماره ۴ : باید تیک این گزینه رو هم بگذارید تا در زمان نیاز به آپدیت ایمیلی ارسال نکند و مستقیما کار آپدیت انجام شود.

بعد از قرار دادن تیک تمامی گزینه هایی که در بالا شرح داده شد در پایین روی دکمه آبی رنگ Save Change کلیک کنید تا تمامی تنظیمات شما ذخیره گردد.بعد  از ذخیره شدن تنظیمات دیگر خیالتان راحت باشد چرا که وقتی به روز رسانی برای هرکدوم از بخش ها چه هسته وردپرس و یا پلاگین ها وجود داشته باشد این به  روز رسانی به صورت خودکار انجام میشود و به این  ترتیب وب سایت  وردپرسی شما همیشه به روز باقی خواهد ماند. در بازه های زمانی مختلف هم برای اطمینان از کار کرد و عدم وجود مشکل بهتر است سایت را چک کنید.

یادتان باشد که همیشه وب سایت خود را به  روز نگه دارید تا وب سایتی امن و بدون مشکل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *