چرا باید وب سایت داشته باشیم؟

طراحی وب سایت

تا حالا فکر کردید که چرا باید حتما وب سایت داشته باشیم ؟

در این جا در مورد چرایی داشتن وب سایت صحبت خواهیم کرد تا بدانید که اصلا چرا ما در عصر حاضر نیازمند داشت یک وب سایت هستیم .قطعا شما هم با مطالعه این مقاله به فکر راه اندازی وب سایت خواهید بود.

نگاهی به کسب و کارهای امروزی

همه ما میدانیم که عصر حاضر عصر اطلاعات و ارتباطات است و در چنین دورانی موفقیت متعلق به کسب و کارهایی است که بیشتر از بقیه دیده شود . البته در حوزه کاری خودش.بنابراین هر شغلی با هر کیفیت و خدمات خوبی که داشته باشد اگر به خوبی دیده نشود نمی تواند به موفقیت خوبی چه از نظر درآمدی و چه از نظر ارتقاع دست پبدا کند و در این دوران نیازمند دیده شدن و حضور در فضای اینترنت و شبکه میباشد.

الان مانند گذشته نیست که همه برای خرید، روز خاصی را در نظر بگیرند و در آن روز به فروشگاه هایی که میشناسند سربزنند و خرید کنند.خصوصا این که در گذشته وضعیت شلوغی شهرها و ترافیک بهتر بود و خلوت تر و عبور و مرورهم کار راحتی بود .الان حرکت در بین این شلوغی برای هرکسی سخت است و مردم ترجیح میدهند حتی خرید های خودشان را در خانه انجام دهند تا در گیر این شلوغی ها نشده و مجبور نباشند که از خانه بیرون بروند کلی ترافیک و سختی را تحمل کنند تا خرید کنند.

به همین دلیل خرید های اینترنتی طرف داران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد ترجیح میدهند حتی مواد خوراکی که از سوپر مارکت خریداری میشوند را اینترنتی خریداری نمایند و برای همین هم فروشگاه های مواد غذایی بسیاری فروش اینترنتی را مدت ها پیش آغاز کرده اند.حال توجه کنید که کسب و کار شما در چنین بازاری که مبتنی بر دیجیتال و شبکه است به صورت سنتی کار کند.قطعا شاهد افت هر روزه کسب و کار خود از هر نظر خواهید بود.

شما در هر کسب و کاری که هستید باید کار خود را به فضای دیجیتال انتقال دهید. البته تنها تفاوت اصلی بین کسب و کارها و مشاغل مختلف در این است که بسیاری از مشاغل میتوانند به صورت کامل آنلاین شده و دیگه نیازی نخواهد بود که حضور فیزیکی داشته باشند. در حالی که بسیاری دیگر هم باید حضور فیزیکی خود ار حفظ کنند و به صورت آنلاین فعالیت نمایند. ولی وجه مشترک و مورد نیاز بین کسب و کارهای مختلف این است که باید حضور آنلاین داشته باشند.

روش های آنلاین کردن کسب و کار به چه صورت است ؟ آیا باید حتما وب سایت داشته باشیم ؟

روش های آنلاین کردن کسب و کار

با توجه به ابزارهای مختلف امروزی مانند انواع شبکه های اجتماعی ، پیام رسان های مختلف و سایت سازهای رایگان ، ایجاد یک کسب و کار آنلاین اصلا سخت نیست بلکه بسیار راحت است، چرا که به دلیل وجود ابزارهای زیاد که استفاده از این ابزارهای آنلاین نیازمند دانش بالایی هم نیست می توانید به راحتی کسب و کار آنلاین خودتان را راه اندازی کرده و شروع به کسب درامد کنید. 

در مورد وب سایت هم میتوان گفت که بله داشتن حداقل بک وب سایت مشخص و ثابت باعث میشود که مشتران شما اعتماد بیشتری داشته باشند و شما نیز یک پایگاه اطلاع رسانی همیشگی را در اختیار داشته باشید.نیاری نیست که وب سایت آنچنانی و گران و با کلی گرافیک های جذاب داشته باشید و از هاست های گران استفاده کنید، خیر به هیچ عنوان بلکه باید در ابتدا یک وب سایت ساده و خوب برای خود طراحی کنید و داشته باشید و بنابر پیشرفت کاری و نیاز بیشتر وب سایت را نیز ارتقاع دهید. ایجاد یک وب سایت گران قیمت در ابتدای شروع کسب و کار یک اشتباه بسیار بزرگ می باشد و بسیاری با ذوق و شوق وب سایت گرانی را سفارش میدهند و طراحی می کنند و در نهایت هم نمی توانند کسب درآمد کرده و شکست می خورند.

 در حالی که همان طور که گفته شد باید در ابتدا یک وب سایت ساده داشته باشید و سپس برای وب سایت خود درگاه پرداخت داشته باشید و محصولات خود را منتشر کنید و با استفاده از شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها مانند اینستاگرام – تلگرام – فیس بوک و … شروع کنید به جذب مخاطبان و مشتریان و به عبارتی بازاریابی کرده و محصولات و یا خدمات خود را معرفی کنید. شما به راحتی میتوانید در همان شبکه های اجتماعی و یا پیام رسان ها نیز سیستمی را داشته باشید تا بتوانید فروش را در همان جا انجام دهید و مشتری هم خرید کند.

از نظر خدمات دولتی و قانونی نیز وقتی شما یک وب سایت کامل و خوب داشته باشید که نوع خدمات و محصولات در آن وب سایت وجود داشته باشد میتوانید خدمات بیشتری را نیز بگیرید مانند حق کپی راست – درگاه های مستقیم بانکی و … که همه به پیشرفت کسب و کار شما کمک بسیاری خواهند کرد.از نظر اعتماد مشتریان هم همان طور که قبلا اشاره شد وجود وب سایت اعتماد می آورد و این خود باعث میشود تا شما مشتریان وفاداری را داشته باشید.

از دیگر دلایل داشتن یک وب سایت

طراحی وب سایت فروشگاهی با کمترین قیمت

وقتی که شما یک وب سایت دارید به مانند این است که یک دفتر کار دارید و همیشه یک آدرس ثابت خواهد بود که بتوانید به مشتریان خود ارائه بدهید تا بتوانند خدمات و محصولات شما را در آن جا مشاهده کنند و نداشتن وب سایت به مانند نداشتن یک دفتر کار و آدرس ثابت است که خب اعتماد چندانی نمی توان کرد. در ضمن وقتی شما یک وب سایت برای کسب و کار خودتان دارید همیشه جایی هست که بتوانید مطالب دست اول خود را قرار دهید و کاربران بیشتری را جذف کنید و در واقع حضور مداوم شما در شبکه و اینترنت باعث میشود که هم موتورهای جستجو و هم کاربران بتوانند به کسب و کار شما اعتماد کنند. با تمام این که امروزه شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای آنلاین مبنتی بر شبکه های اجتماعی به راحتی میتوانند محصولات خود را به فروش برسانند ولی همچنان حالتی در بین مردم وجود دارد که فقط و فقط به حضور یک کسب و کار درشبکه های اجتماعی اعتماد نمی کنند، به عبارتی وقتی یک کاربر محصولی را در یکی از شبکه های اجتماعی می بیند اولین کاری که می کند این است که به دنبال مرجع اصلی آن محصول که همان وب سایت است می گردد و اگر شاهد وجود یک وب سایت برای محصولات بوده باشد ترغیب میشود که محصول را خریداری کند و اگر وب سایتی برای محصولات پیدا نکند درصد احتمال خرید توسط مشتری به شدت افت پیدا کرده و حتی منصرف میشود از خرید محصول، و این مورد را آمارهای مربوط به تحلیل رفتار کاربران به خوبی نشان میدهد.

پس اگر شما هم در حال راه اندازی کسب وکار آنلاین برای خودتان هستید در ابتدا یک وب سایت ساده در عین حال کامل را طراحی کنید یا سفارش دهید که برای شما طراحی شود ( آن هم با قیمت بسیار پایین ) و شروع کنید به قرار دادن محصولات خودتان در سایت و جذب مشتریان.اگر هم قرار است جایی پول زیادی را خرج کنید بهتر است آن تبلیغات بوده باشد تا مشتریان زیادی را به وب سایت خودتان بکشانید. به مدد وجود وردپرس میتوانید قدرتمندترین و کاملترین وب سایت فروشگاهی را با کمترین هزینه ممکن طراحی کنید و مورد استفاده قرار دهید.همچنین اگر میخواهید که خیلی سریع و ارزان یک وب سایت داشته باشید میتوانید سفارش طراحی سایت را به cws بسپارید تا یک وب سایت فروشگاهی حرفه ای را با کمترین قیمت حتی با ۵۰۰ هزارتومان و یا کمتر در اختیار داشته باشید.

امیدواریم که این مقاله کوتاه توانسته باشد جنبه های مهم دارا بودن یک وب سایت را برای شما روشن کند. اگر این مطالب برای شما مفید وبد لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *