کشاورزی هوشمند چیست ؟

کشاورزی هوشمند و مدرن مبتنیبر اینترنت اشیاء

هوشمندسازی کشاورزی چیست و چه مزایایی دارد ؟

امروزه اینترنت اشیاء و هوشمند سازی در حال ورود به تمامی جنبه های زندگی است و از امورات زندگی شخصی تا مسائل صنعتی را در بر خواهد گرفت،از همین روزها هم شاهد رشد روز افزون فناوری های هوشمند مبتنی بر معماری اینترنت اشیاء هستیم. کشاورزی و به عبارتی بهتر صنعت کشاورزی هم یکی از صنایع بسیار بسیار مهم است که رشد محصولات کشاورزی با توجه به رشد جمعت یکی از نیازهای ضروری است.

کشاورزی هوشمند و مدرن

به دلیل ماهیت کشاورزی که شامل کشت و کاشت ، نگهداری و پرورش محصولات گیاهی است،باید کارها به صورت دقیق انجام شود تا در آینده دچار کم بود محصولات نباشیم که این نگرانی ها از امروز برای محصولات کشاورزی وجود دارد. کار در زمینه کشاورزی خود چالش هایی دارد که میتوان به نگهداری اصولی و دقیق از مزارع اشاره کرد که هر چقدر گسترده تر باشد نیازمند استفاده از منابع بیشتری خواهد بود که این منابع چه منابع انسانی باشد و یا منابع آبی و  …

ولی خوشبختانه فناوری هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیاء میتواند به ما برای مدیریت بهتر،بازدهی بالاتر و استفاده درست و به جا از منابع کمک زیادی بکند و دیگر وقت آن رسیده تا کشاورزی از حالت سنتی خود خارج شده و به سمت کشاورزی هوشمند پیش برود. ولی کشاورزی هوشمند دقیقا چیست و چه ابزارهایی را شامل می شود و آیا واقعا هوشمندسازی صنعت کشاورزی میتواند بازدهی را بالا ببرد و مصرف منابع مختلف مانند منابع آبی را بهینه کند ؟  این ها موضوعاتی است که در ادامه میخوایم به صورت بخش بخش به آن ها بپردازیم. 

از شما دعوت میکنیم که ویدیوی زیر را مشاهده بفرمایید که ادامه همین مبحث و مقاله است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *