جایگاه هوش مصنوعی در دنیای وب

هوش مصنوعی در حال ورود به دنیای طراحی وب سایت !

امروزه همه ما در خبرها – مقالات و … در رابطه با هوش مصنوعی و روند پیشرفت سریع هوش مصنوعی مطالب زیادی را دریافت می کنیم و هرکسی که در دنیای فناوری ورود کرده میداند که هوش مصنوعی یکی از بزرگترین انقلاب در پیشرفت تکنولوژی توسط بشر است. به عنوان مثال ما شاهد خودروهایی هستیم که با هوش مصنوعی هدایت می شوند و بدون راننده میتوان از این خودروها استفاده کرد و یا دستگاه های ارتباطی هوشمند که زندگی را برای ما آسون کرده و مثلا شما میتونید با استفاده از موبایل تمامی علایم حیاتی و سلامت بدن خودتون رو تحت کنترل داشته باشید و یا این که شاهد ربات هایی هستیم که میتونید به مانند یک انسان با آن ها حرف بزنید و به معاشرت بپردازید.

هوش مصنوعی و طراحی وب سایت

در واقع هوش مصنوعی تمامی زندگی بشر رو در چند سال آینده به دست خواهد گرفت و شما شاهد شگفت انگیزترین تحولات خواهید بود، با این وضعیت پیشرفت هوش مصنوعی به نظر شما آیا میتوان دنیای وب و طراحی سایت رو بدون وجود هوش مصنوعی تصور کرد ؟ البته که خیر. اگر هوش مصنوعی به خوبی تمامی مباحث دنیای وب و طراحی وب سایت رو به دست بگیره ( که این روند خیلی وقت هست که شروع شده ) تمامی جنبه ها از جمله بازرایابی – امنیت وب سایت ها و ضد هک – عملکرد و مشتری مداری و …. رو تحت کنترل داشته  باعث میشود که صاحبان کسب و کارها و شرکت ها و همچنین تمامی سرمایه  داران که بخش بزرگی از تجارتشان با استفاده از دنیای وب است به راحتی و با قدرت و سرعت هرچه بیشتر بتوانند روی موضوع اصلی که همان خدمات  و کیفیت کار است تمرکز کرده و بار مسئولیت بزرگ مسائل فنی از دوششان برداشته شود که قطعا چنین مسئله ای کیفیت خدمات به مشتریان را هرچه بهتر خواهد کرد. در ادامه به دو نمونه ی ساده در رابطه با حضور هوش مصنوعی در کسب و کارهای اینترنتی و طراحی وب سایت رو بیان میکنیم و شما رو دعوت میکنیم  به مطالعه و تفکر عمیق در مورد این مطالب …

بازاریابی و مشتری مداری با کمک هوش مصنوعی

این که شما در سایت خودتون سیستمی داشته باشید که بنابر نیاز مشتریان و بازدید کنندگان  محصولات را به آن ها نمایش دهد تجربه ای بسیار شگفت انگیز برای بازدید کننده ها و مشتری ها را در پی خواهد داشت، به عبارتی بهتر باید  اینطور توضیح داد :بازاریابی با کمک هوش مصنوعی

میدونیم که علاقه و نیازمندی های کاربران و بازدید کنندگان و یا مشتریان باهم فرق دارن و هرکسی به دنبال مطالب و محصولات مورد نیاز خودش هست، به عنوان مثال برخی ها به دنبال یادگیری روش های طراحی سایت هستن و برخی دیگه میخوان که الکترونیک رو یاد بگیرن.خب وقتی هر کدوم از این  کاربران وارد سایت شما میشن به دنبال مطالب مورد علاقه خودشون هستن، حالا تصور کنید که هرکسی که وارد سایت میشن مطالب و محصولات بر اساس علاقه مندی خودشون رو مشاهده بکنن، انگار که وب سایت شما بیشتر محصولات و مطالب مورد علاقه ی اون بازدید کننده رو داره. در چنین حالتی نتیجه این  میشه که بازدید کننده مدام به وب سایت شما میاد و از محصولات شما خریداری میکنه، چرا که محصولات مورد نیاز خودش رو در سایت  شما پیدا کرده. 

به همین منوال حالا کاربری که علاقه مند وبه دنبال یادگیری طراحی سایت هست وارد وب سایت شما میشه و محصولات در مورد آموزش طراحی سایت رو مشاهده میکنه انگار که وب سایت شما محصولات آموزشی طراحی وب سایت و برنامه نویسی رو در خودش داره و به این  ترتیب هر کاربری میتونه وب سایت رو به گونه ای ببینه که بیشتر با سلیقه ی خودش سازگاره، خب سوالی  که در اینجا پیش میاد این هست که آیا میشه چنین سیستمی رو در سایت پیاده کرد با توجه به این که خیلی پیچیده به نظر میرسه ؟

باید بدونید سیستمی که از عهده ی چنین کار پیچیده برمیاد و به خوبی هم میتونه انجامش بده هوش مصنوعی هست. نه تنها هوش مصنوعی میتونه به راحتی این کار رو انجام بده بلکه همین حالا که شما دارید این مقاله رو مطالعه میکنید بسیاری از وب سایت های معتبر و بزرگ دارن از این سیستم برای کمک به بازدید کنندگان خودشون  استفاده میکنن تا هرکسی بنابرعلایق و نیازش بتونه محصولات مورد نظرش رو پیدا بکنه و دیگه درگیر جستجوهای خسته کننده در وب سایت ها نشه.( یکی از وب سایت های بزرگ که از هوش مصنوعی استفاده میکنه آمازون هست ) این یکی از مواردی  هست که شما میتونید با استفاده از هوش مصنوعی  اون رو به سادگی و به شکلی کاربردی  پیاده کنید و هم به کاربران در پیدا  کردن و رسیدن به علایق و نیازهاشون کمک میکنید و هم این که کسب و کار شما رونق بیشتری و بیشتری  خواهد گرفت و میتونید یک تجارت موفق داشته باشید.

امنیت وب سایت با استفاده از هوش مصنوعیامنیت توسط هوش مصنوعی

امنیت یک  وب سایت و این که وب سایت بتونه از اطلاعات حیاتی خودش و مشتریان به خوبی محافظت کنه یکی از مسائل مهمی هست که بسیاری از شرکت های تجارت آنلاین و هر کسب و کاری همیشه نگرانی هایی در این مورد رو دارن و برای همین تعدادی با استخدام افراد سعی میکنن با مراقبت از وب سایت مانع بروز مشکل هایی مثل هک شدن بشن و برخی دیگه هزینه های زیادی میکنن  تا به روش های مختلف بتونن وب سایتشون رو در برابر حملات محافظت کنن.

این روش ها این که افرادی رو در زمینه تامین امنیت وب سایت استخدام کنید و یا از روش های گران قیمت تر استفاده کنید هم داره کم کم قدیمی میشه چرا که خب با توجه به روند رشد سریع کسب و کارها و تغییرات،  روش  های قدیمی کند عمل میکنن  و ناکارامد هستن. راه حل ایجاد امنیت با هزینه های کم ولی بسیار قوی استفاده از هوش مصنوعی هست. هرچند در این مورد هنوز کارهای زیادی انجام نشده و شما وب سایت هایی رو تا این تاریخ که در سال ۲۰۱۹ هستیم نمی بینید که با هوش مصنوعی محافظت بشن ( البته به غیر از تعدادی وب سایت های متعلق به شرکت های بسیار بزرگ و انگشت شمار مانند گوگل ).

ولی این مورد هم در حال تغییرات  هست و هوش مصنوعی در حال ورود  به دنیای امنیت سایبری نیز هست که با روی کار آمدن کامل هوش مصنوعی در این زمینه شما میتونید وب سایت هایی فوق العاده امن رو داشته باشید، موضوع مهم این هست که از همین امروز شروع کنید به تحقیق و آزمایشات تا بتونید  هرچه زودتر اطلاعات کامل و خوبی را در زمینه ی  به کار گیری هوش مصنوعی برای امنیت وب سایت رو به دست بیارید و در دسته  افراد آغازین این راه قرار بگیرید  که در آینده ای بسیار نزدیکتر از  تصور شاهد آن خواهیم بود.

خب تا این جا به بیانی خیلی ساده و با دو مثال کاربردی سعی کردیم که جایگاه  هوش مصنوعی رو در وب سایت و مدیریت وب سایت برای شما بیان کنیم تا یک  تصور و ذهنیت اولیه رو داشته باشید  تا در آینده ای نزدیک بتونید کسب و کار خودتون رو با مجهز کردن  به هوش مصنوعی موفق و قدرتمند نگه دارید . البته می دونید که مبحث  هوش مصنوعی به قدری پیچیده هست و دنیای بزرگی داره که نمیشه فقط در چند جمله تمام قابلیت هاش رو بیان کرد چرا که ما با یک دنیای کامل و جدید سروکار داریم و برای همین باید فقط در این پروسه سهیم باشبم و پیش برم تا بتونیم از مزایای سیستم های هوشمند به خوبی بهره مند بشیم.

در مقاله های بعدی مسائل هوش مصنوعی و ارتباطش با دنیا طراحی وب رو بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد، پس میتونی با دنبال کردن این مقاله و  مطالب اطلاعات جامع تر و کامل تری رو به دست بیارید.

این مقاله ادامه دارد …

در نهایت اگر این مطالب برای شما مفید  بود  میتونید با به  اشتراک گذاشتن اون بقیه رو هم در یادگیری سهیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *