انتقال سایت از جوملا به وردپرس

مهاجرت از جوملا به وردپرس

در این دوره یاد میگیرید که به چه شکل از جوملا به وردپرس مهاجرت کنید

جوملا  یکی دیگه از سیستم های مدیریت محتوا می باشد که میتوانید وب سایت های مختلفی رو با استفاده از  آن راه اندازی کنید، حتی وب سایت  های فروشگاهی، ولی خب خیلی ها بعد از این که وب سایت خودشون رو با استفاده  از جوملا راه اندازی کردند بنابر دلایلی میخواهند وب سایت خودشون رو از جوملا به وردپرس تغییر بدن و دیگه از جوملا استفاده نکنن و یا دلایل دیگه . هدف ما در این جا این نیست که بخوایم  جوملا و وردپرس رو باهم مقایسه کنیم و در این بخش فقط قرار هست یاد بگیرید که چطور وب سایت جوملایی خودتون رو به وردپرس انتغال بدید و یا به عبارتی  دیگه یاد میگیرید که چطوری از جوملا  به وردپرس مهاجرت کنید. این که چرا میخوایید از جوملا به وردپرس مهاجرت کنید رو خودتون بهتر میدونید ولی همین رو بس که در بسیاری از کارها طبق تجربه ای که داشتیم وردپرس کاملتر و قدرتمندتر عمل میکنه و همچنین یادگیری  و استفاده از وردپرس به مراتب بسیار بهتر از جوملا هست.

خب در این  بخش چه چیزی رو دقیقا یاد می گیرید ؟

در ابتدا شمارو با ساختار یک وب سایت جوملا و همچنین با ساختار و رابط کاربری وردپرس آشنا میکنیم تا قبل از هرچیزی تفاوت های محیطی رو چه از دید مدیریت  و چه از دید کاربری بتونید مشاهده  کنید. بعد از شناخت محیط هر دو سیستم مدریت محتوا میریم به سراغ روش های بکاپ گیری از وب سایت وردپرس و همچنین وب سایت جوملایی تا بتونید از اطلاعات خودتون یک بکاپ داشته باشید تا در صورت بروز هر گونه مشکل  بتونید اطلاعات خودتون رو داشته باشید و داده های وب سایت در هر دو سیستم مدیریت محتوا از بین نرود.

بعد از این که بکاپ های مورد نظرمون رو ایجاد و ذخیره کردیم میریم به سراغ معرفی روش های انتقال وب سایت جوملایی به وردپرس و در این جاست که کارهای اصلی ما شروع میشه چرا که در ابتدا قدرتمندترین پلاگین در این خصوص رو معرفی میکنیم و بر بستر این پلاگین کار رو پیش می بریم تا زمانی که به صورت کامل وب سایت از جوملا به وردپرس انتقال داده شود.همچنین با روش تبدیل قالب جوملا به قالب وردپرس هم اشنا می شوید که آموزش ویژه ی این سری آموزش هست. 

در ادامه میتونید پیش نمایشی از این آموزش رو ببینید که معرفی و شروع جلسه می باشد….


ویدیوی  معرفی این دوره رو در زیر مشاهده کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *