تعمیرات آمپلی فایر و اسپیکر خانگی

در اینجا قصد داریم تا در مورد آمپلی فایر و اسپیکر و مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوند، که در نهایت نیازمند تعمیرات است، صحبت شود. آمپلی فایر و اسپیکر از جمله دستگاه هایی است که علاوه بر اینکه در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، در خودروها، سینما، سینمای خانگی و غیره نیز مشاهده می شود.

آمپلی فایر چیست؟

به زبان ساده، آمپلی فایر باعث تقویت کیفیت صدای خروجی اسپیکر می شود. در واقع قبل از اینکه صدا از بلندگو یا اسپیکر خارج شود، توسط دستگاه آمپلی فایر تقویت شده و نویز آن گرفته می شود و سپس توسط اسپیکر صدای خروجی واضح تر و رساتر شنیده می شود. بطور کلی می توانیم بگوییم که وظیفه و کاربرد اصلی آمپلی فایر ها تقویت سیگنال های صوتی بلندگوها به خصوص سیستم های صدای ماشین است. تقویت کننده ای که برای سیستم خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، با تقویت کننده خانه و مراکز عمومی کمی تفاوت دارد و آن هم قدرت آن است. چون فضای ماشین نسبت به خانه و امکان دیگر کمتر است، در نتیجه آمپلی فایری که برای خانه استفاده می شود، قوی تر از آمپلی فایر ماشین خواهد بود.

کمی درباره اسپیکرها

تا به اینجا متوجه شدیم که صدا قبل از خروج از دستگاه، تقویت می شود. زمانی که صدا تقویت شد یا به عبارتی سیگنال های الکتریکی که توسط آمپلی فایر تقویت شد، برای اینکه توسط گوش ما قابل شنیدن باشدف توسط دستگاهی به نام بلندگو یا اسپیکر به گوش ما می رسد.

اسپیکرها، اندازه و شکل های متفاوتی دارند و می توان به انواعی مانند، اسپیکر رایانه، اسپیکرهای رومیزی، اسپیکرهای بلوتوثی و … اشاره داشت. هر یک از این انواع اسپیکر و سینمای خانگی با توجه به کاربری که دارند، آمپلی فایر آن ها نیز از نظر قدرت متفاوت خواهد.

خرابی های اسپیکر و آمپلی فایر

اسپیکرها، از جمله دستگاه های پرکاربرد هستند که در هر خانه و سازمانی وجود دارد. در خانه ها عمدتا در کنار سینمای خانگی می توان اسپیکر ها را دید. اگر از کامپیوترهای PC استفاده می کنید، حداقل دو عدد بلندگو یا اسپیکر دارید. از اسپیکرهای بزرگ عمدتا در مراکز بزرگ و پرجمعیت مانند سالن های ورزشی و فروشگاه ها و … برای اعلام برخی اطلاعیه ها و یا پخش آهنگ استفاده می کنند. اگر اسپیکری به خوبی کار نکند، کاربر با مشکلاتی مواجه می شود که برای او خوشایند نیست. برای مثال در اماکن عمومی، بدی خروجی صدا، باعث آزار همگان شده و یا صدا به صورت واضح شنیده نمی شود. همین مساله نیز در خانه ها پدیدار می شود. 

اما آمپلی فایر و اسپیکر و باند با چه مشکلاتی مواجه می شوند که نیاز به تعمیرات و رفع ایرادات دارد؟

از جمله خرابی ها می توان به این موارد اشاره داشت:

  • وجود صدای ناهنجار در اسپیکر
  • صدای اسپیکر واضح شنیده نمی شود
  • اسپیکر دارای نویز بسیار است
  • کلید ولوم اسپیکر به خوبی کار نمی کند
  • اسپیکر روشن نمی شود.
  • صدای اسپیکر قطع و وصل می شود
  •  و …

در صورتی که اسپیکر یا سینمای خانگی شما با مشکلی مواجه شد می توانید با مراجعه به واحد تعمیرات شرکت آساره عصر زمین دوم، مشکل مربوط به دستگاه خود را برطرف نمایید.

نشانی مراجعه: تهران – خیابان انقلاب – بین خیابان قدس و خیابان وصال – خیابان اسکو – پلاک ۱۲ – طبقه سوم – واحد ۸- شرکت آساره عصر زمین دوم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۴۸۷۵۲۹

موبایل (واتس اپ): ۰۹۳۷۸۹۰۳۰۲۶

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۷ عصر (شنبه الی پنجشنبه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *