لینک امن در EDD

ایجاد لینک امن در edd

آیا فروشگاه فایل های دانلودی که با استفاده از پلاگین easy  digital downloads ایجاد میشود امن است ؟ آیا لینک های دانلودی قابل هک کردن می باشد ؟

این ها سوالاتی است که ذهن بسیاری از افرادی را که از پلاگین easy digital download در وبسایت وردپرسی خود استفاده میکنند را به خود  مشغول کرده است، چرا که هکرها  میتوانند با روش هایی بخش پرداخت وب سایت های دانلودی را دور بزنند  و محصولاتی را که باید برای دریافت لینک  دانلود آن  مبلغی را پرداخت کرد را بدون پرداخت دانلود  میکنند. از آن جایی که پلاگین وردپرسی easy digital downloads یکی دیگر از پلاگین  های محبوب فروشگاه ساز در وردپرس  است بسیاری از افراد از این پلاگین برای فروش محصولات خود استفاده میکنند ولی همیشه  نگران این هستند که آیا  لینک های دانلودی این پلاگین نیز قابل هک کردن است؟ در این مقاله میخواهیم به این مبحث بپردازیم تا شما بهتر جنبه های ایجاد امنیت لینک های دانلود در easy digital download را بشناسید و بتوانید لینک های امن و غیر قابل هکی را داشته باشید.

پلاگین  easy digital downloads امن است و خیلی  نگران نباشید!

اگر شما با هربار نیاز به به روز رسانی پلاگین ها و وب سایت وردپرسی خود را آپدیت میکنید زیاد به خودتان نگرانی راه ندهید، چرا که کاربرد آپدیت  همین است، شرکت هایی که پلاگین را تولید میکنند و یا  خود  وردپرس بخش هایی دارند که کارشان کشف حفره های امنیتی در فایل ها – پلاگین ها و  قالب ها است و با هربار کشف ضعف در امنیت آن را برطرف کرده و به صورت به روز رسانی  در اختیار کاربران قرار میدهند، پس اگر شما مرتبا به روز رسانی را انجام دهید میتوانید تا درصد زیادی خیالتان از بابت هک  شدن لینک های دانلود و … راحت باشد ولی مواقعی هم وجود دارد که باید ما خودمان با حواس  جمع کارها  را انجام دهیم وایراداتی را که در زمان طراحی و معماری وب سایت میتوانیم داشته باشیم را باید  خودمان کشف کنیم.

به عنوان مثال آیا هاستی که برای  وب سایت خود  و یا قرار دادن فایل های دانلودی انتخاب کردید دارای امنیت بالاست؟ چرا که مثلا مبحث هاست را در نظر نگیرید هرچقدرهم که از ابزارهای قوی و کاملی استفاده کنید بازهم امکان هک  شدن وب سایت شما  و لینک های دانلود وجود خواهد داشت و این چنین موارد زیاد  هستند. در ادامه به چند تا از شاخص ترین آن ها می پردازیم تا شما با  یادگیری وشناخت بهتر بتوانید تمامی حفره های امنیتی لینک های دانلودی را در صورت وجود ببندید.

در ابتدا در داشبورد وردپرس به بخش  پلاگین edd رفته و پیکر بندی را از منوی آن انتخاب کنید و روی پیکربندی کلیک کنید. مانند تصویر زیر.

پیکربندی در edd

وقتی که بر روی پیکر بندی کلیک کردید  وارد  محیط تنظیماتی می شوید که در تصویر زیر قابل مشاهده هست. بعد از وارد شدن به محیط جدید همان طور که در تصویر زیر مشخص است ابتدا ثبت متفرقه را انتخاب کنید  و سپس از زیر مجموعه آن بر روی تب دانلود فایل ها کلیک کنید.

تنظیمات دانلود فایل در edd

بعد از این که بر روی تب دانلود  فایل ها  کلیک کردید به محیط جدید تنظیمات وارد می  شوید  که در تصویر زیر مشاهده میکنید. در این محیط باید طبق حالتی که در عکس زیر قابل مشاهده است تنظیمات نحوه   دانلود را در حالت به  زور   قرار دهید که البته در نسخه جدید edd این تنظیمات به صورت پیش فرض بر روی به زور قرار گرفته است.

تنظیمات دانلود در edd

 وقتی  که تنظیمات دانلود بر روی   به زور بوده باشد وقتی کاربر مبلغ را می پردازد بلافاصله لینک دانلود برای وی قرار داده میشود  آن هم به صورت دکمه که باعث میشود  لینک اصلی محل فایل مخفی بماند که خود یک روش خوب برای جلوگیری از لو رفتن لینک دانلود می باشد.پس این شد یک روش مناسب برای محافظت از لینک ها در edd . حالا در ادامه راه های دیگر افزایش امنیت را بررسی میکنیم.

این مقاله ادامه دارد …

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *