تعمیر کامپیوتر

یکی از لوازمی که امروزه می توان گفت جز جدایی ناپذیر زندگی ما شده است و از زمان مدرسه با آن سروکار داریم، دستگاه کامپیوتر است. در ابتدا کامپیوتر در اختیار همه افراد نبود و بیشتر در مراکز خاص دیده می شد. اما امروزه نه تنها به راحتی هر کسی می تواند داشته باشد بلکه صورت های دیگری از آن نیز مانند لپ تاپ و تبلت و … را نیز در اختیار داریم. اگر کامپیوتر ما با خرابی مواجه شود، چگونه دنبال تعمیر کامپیوتر خود باشیم؟

مختصری از کامپیوتر

کامپیوتر در اصطلاح عام دستگاهی است شامل کیس، مانیتور، کیبورد، ماوس و متعلقات دیگر که برای انجام کارهای روزمره و اداری مورد استفاده قرار می گیرد و نوع خانگی آن با عنوان کامپیوتر شخصی یا personal computer یا به اختصار PC شناخته می شود. بسته به نوع کاربری که ما از سیستم داریم، ویژگی های کامپیوترها متفاوت می باشد و عمدتا در زمینه رم و CPU و … متغیر است. اما شاید بتوان گفت حتی پنل روی ماشین لباسشویی های امروزی نیز به نوعی کامپیوتر نامیده می شوند اما در دسته مانیتورها قرار دارند.

از این رو بیشتر تمرکز ما در این مطلب کامپیوترهای PC است. از کامپیوترها امروزه برای کارهای مختلفی استفاده می شود. از تایپ کردن متن تا اجرا کردن برنامه های سنگین شبیه سازی را می توان با استفاده از کامپیوترها انجام داد. برای انجام چنین شبیه سازی هایی نیاز به مجموعه ای از این کامپیوترها است که به عنوان کلاستر شناخته می شود. این قبیل کلاسترها را در دانشگاه ها و مراکز پردازش می توان یافت. حتی در مراکز سرور نیز مجموعه بیشتری را داریم.

اجزای تشکیل دهنده کامپیوتر

تا به اینجا با کامپیوتر به صورت کلی آشنا شدیم. یک دستگاه کامپیوتر به طور کلی شامل یک عدد کیس که بوردهای الکترونیکی مانند مادر بورد، کارت گرافیک و … و پاور را شامل می شود دارد. سوکت های خروجی مانند خروجی صدا و تصویر و دیگر USB های مورد نیاز نیز در این دستگاه تعبیه شده است. بسته به نوع هدف و استفاده ما از این دستگاه، پردازنده و هارد و … متفاوت خواهد بود. در کنار کیس، برای نمایش اطلاعات خروجی نیاز به یک صفحه نمایش نیز هست که توسط مانیتور تامین می شود. از دیگر ابزارهای جانبی که برای وارد کردن داده و انجام عملیات مورد نظر نیاز است، می توان به کیبورد و ماوس اشاره داشت.

بعضا برخی از کامپیوترها نیازمند اسپیکر مجزا، برای پخش صدا هستند. در صورتی که برخی دیگر از انواع کامپیوترها، برای مثال all in one شرکت اپل، تمامی این موارد، یعنی کیس، اسپیکر و صفحه نمایش تماما در یک پکیج هستند.

خرابی های کامپیوتر

همانطور که گفته شد، کامپیوترها بسیار مهم هستند و ممکن است کار یک مجموعه به آن وابسته باشد که البته امروزه همین طور است. در این صورت بروز کوچکترین خرابی در این سیستم مشکل ساز خواهد بود. از جمله خرابی هایی که برای دستگاه کامپیوتر ممکن است به وجود بیاید، می توان به این موارد اشاره داشت که شامل سخت افزاری و نرم افزاری است:

  • وقتی سیستم روشن می شود، با صفحه آبی مواجه می شوید
  • دستگاه با صدای زیاد همراه است
  • فن پاور دستگاه صدای زیادی دارد
  • سیستم به شدت داغ می کند
  • سیستم علیرغم به روز بودن، نمی تواند برنامه ای که قبلا اجرا می شده است را به خوبی اجرا کند و در حین کار قطع می شود و یا خاموش
  • وجود مشکل در کارت گرافیک
  • وجود مشکل در خروجی های صدا و تصویر
  • وجود مشکل در سوکت های خروجی
  • و …

در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم کامپیوتر خود جهت تعمیر کامپیوتر خود می توانید با واحد تعمیرات شرکت آساره عصر زمین دوم تماس حاصل فرمایید و یا مراجعه حضوری داشته باشید تا متخصصین این واحد مشکل شما را در اسرع وقت برطرف نمایند.

 

نشانی مراجعه: تهران – خیابان انقلاب – بین خیابان قدس و خیابان وصال – خیابان اسکو – پلاک ۱۲ – طبقه سوم – واحد ۸- شرکت آساره عصر زمین دوم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۴۸۷۵۲۹

موبایل: ۰۹۳۷۸۹۰۳۰۲۶

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۷ عصر (شنبه الی چهارشنبه)

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۵ عصر (پنجشنبه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *