تعمیر لپ تاپ

زمانی بود که تقریبا افرادی که به دنیای کامپیوتر علاقه داشتند و یا شرکت ها با کامپیوترهای PC کار می کردند. این روند ادامه یافت تا اینکه مشکلات مربوط به حمل و نقل و جابه جایی این سیستم کامپیوتر، شخص استفاده کننده را اذیت می کرد. اما از آنجایی که هر مشکلی راه حلی دارد، کامپیوترهای قابل حمل کم کم پا به عرصه گذاشتند و نظر طرفداران بسیاری را به خود جلب کردند. این کامپیوترهای قابل حمل را لپ تاپ نامیدند!

لپ تاپ بهتر است یا PC؟

یکی از سوالاتی که همیشه افرادی که قصد خریداری کامپیوتر دارند، این است که کدام یکی را تهیه کنیم؟ لپ تاپ یا PC؟ باید گفت این دستگاه ها با توجه به نیاز شما و نوع کاربری شما مشخص می شود و هر کدام با توجه به ویژگی های نرم افزاری و سخت افزاری که دارند، خروجی متفاوتی خواهند داشت. مسلما شخصی که صرفا کار تایپ می کند، سیستمی که استفاده می کند با شخصی که برنامه نویسی های سنگین می کند متفاوت خواهد بود.

از این رو بسته به نوع مقصود شما، سیستم نیز می تواند متفاوت باشد. اگر کار شما به گونه ای است که دائما در سفر هستید و باید فایل های شخصی و کاری شما همراهتان باشد، یا دانشجو هستید و برای ارائه مطالب خود باید داده های شما همراه تان باشد، لپ تاپ بهترین و تنها گزینه است. اما اگر صرفا برای مثال در منزل یا محل کار خود قصد دارید از یک سیستم استفاده کنید که نیازی به جابه جایی ندارد، یا دارای شرکتی هستید که کارمندان باید صرفا از سیستم های خاصی استفاده کنند، کامپیوترهای PC گزینه مناسبی است.

 

چرا هنوز از کامپیوترهای PC استفاده می شود؟

شاید برای شما هم سوال باشد که با وجودی که امروزه لپ تاپ های پر قدرتی وجود دارد، چرا همچنان کامپیوترهای PC استفاده می شود. باید گفت بحث نوع کاربری همیشه حرف اول را می زند. لپ تاپ های امروزی با اینکه پر قدرت هستند، اما برای کارهای طولانی و پردازش های سنگین همچنان مناسب نیستند. از طرفی حافظه ذخیره سازی اطلاعات، در کامپیوترهای PC بالاتر است و ممکن است این افزایش حافظه برای لپ تاپ ها نیز در آینده به وجود آید. اما در حال حاضر از کامپیوترهای PC به منظور پردازش، ذخیره اطلاعات، سرور و … استفاده می شود.

برای افزایش طول عمر لپ تاپ چه کنیم؟

لپ تاپ ها از آن دسته دستگاه هایی هستند که برای دارنده آن بسیار ارزشمند بوده و تمامی تلاش خود را برای حفظ و نگهداری آن می کند. به دلیل اهمیتی که این سیستم دارد باید نکاتی را در نظر داشته باشد تا با مشکلی مواجه نشود. از جمله این نکات این است که دستگاه لپ تاپ نباید زیاد و به مدت طولانی روشن بماند و در زمانی که روشن است، نباید تکان های سنگین بخورد زیرا به هارد آن آسیب خواهد رسید. هر چند از زمانی که هاردهای SSD روی کار آمده اند این امر مرتفع شده است. اما در هر حال نباید زیاد تکان داد.

از نصب برنامه ها و اتصال دستگاه های غیر امن اکیدا خودداری کنید. هر چند وقت یکبار از نظر نرم افزاری سیستم خود را رفرش کنید و فایل های اضافی را پاک کنید و دفرگ کنید. همچنین برای پاکسازی و تمیز کاری خود دستگاه نیز به یک متخصص مراجعه کنید تا دستگاه شما را یک سرویس تمیزکاری کامل کند تا نظر تازگی خمیر سیلیکون و تمیز بودن فن لپ تاپ خود اطمینان داشته باشد.

خرابی های لپ تاپ

از جمله خرابی هایی که لپ تاپ با آن مواجه است می توان به این موارد اشاره داشت:

  • لپ تاپ روشن نمی شود
  • صفحه نمایش سیاه است
  • سیستم خود به خود خاموش می شود
  • بلو پیج یا صفحه آبی نشان داده می شود
  • لپ تاپ خاموش نمی شود و فقط با دکمه پاور خاموش می شود
  • دکمه های لپ تاپ کار نمی کند
  • و …

در صورتی که با چنین مواردی یا موارد دیگری مواجه شدید، تفاوتی نمی کند که لپ تاپ شما لپ تاپ اچ پی باشد، یا دل، سامسونگ، ایسوس و …. از نوع صنعتی یا خانگی، می توانید با مراجعه به واحد تعمیرات شرکت آساره عصر زمین دوم، مشکل لپ تاپ خود را رفع کنید.

نشانی مراجعه: تهران – خیابان انقلاب – بین خیابان قدس و خیابان وصال – خیابان اسکو – پلاک ۱۲ – طبقه سوم – واحد ۸- شرکت آساره عصر زمین دوم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۴۸۷۵۲۹

موبایل: ۰۹۳۷۸۹۰۳۰۲۶

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۷ عصر (شنبه الی چهارشنبه)

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۵ عصر (پنجشنبه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *