تعمیرات پاور کامپیوتر

تعمیرات پاور کامپیوتر

پاور کامپیوتر یکی از اصلی ترین اجزای کامپیوتر می باشد. زیرا با استفاده از پاور یا منبع تغذیه است که سیستم ولتاژ مناسب برای راه اندازی قطعات دستگاه را دریافت می کند. در صورتی که مشکلی در کارکرد پاور کامپیوتر رخ دهد، عملکرد سیستم و کارایی آن، به صورت محسوس تحت تاثیر قرار می گیرد. بنابراین باید به سلامت این قلب تپنده سیستم خود توجه ویژه ای داشته باشید و متناسب با نوع فعالیت خود، پاور مورد نظر را انتخاب کنید.

پاور کامپیوتر چیست؟

پاور و یا منبع تغذیه کامپیوتر، یکی از اجزای اصلی سیستم کامپیوتر شما می باشد که علاوه بر کارت گرافیک، مادربرد، رم و … بهتر است به انتخاب پاور مناسب نیز توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا پاور مناسب نه تنها کارایی سیستم را بالا می برد، بلکه باعث افزایش طول عمر قطعات موجود در سیستم شما نیز می شود. چون پاور وظیفه تامین جریان و ولتاژ عبوری مناسب هر یک از از قطعات الکترونیکی موجود در سیستم شما را دارد، از این رو بسیار حائز اهمیت اسم که پاور کامپیوتر سالم باشد.

وظیفه پاور کامپیوتر چیست؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که چرا پاور اهمیت بالایی دارد. باید گفت برق شهری که ما استفاده می کنیم، متناوب و یا AC است. از طرفی تمامی قطعات الکتریکی و الکترونیکی به کار رفته در کامپیوتر برای اینکه کار کنند نیازمند برق مستقیم یا DC هستند. در این بین تنها پاور و یا منبع تغذیه است که می تواند برق AC شهری را به DC یا ولتاژهای خروجی قابل استفاده تبدیل کند.

اگر از پاور نامناسب استفاده کنید شاهد ریست شدن مکرر دستگاه خود خواهید بود و این امر نیز منجر به کاهش عمر قطعات الکترونیکی سیستم شما می شود. بعد از مدتی سیستم شما ممکن است روشن نشود و یا با صفحه آبی و یا هنگ کردن سیستم خود مواجه شوید.

خرابی های پاور کامپیوتر

همانطور که گفته شد که یکی از اجزای اصلی و در واقع قلب تپنده کامپیوتر شما، پاور است و در صورتی که خرابی یا نقصی در عملکرد آن به وجود آید، کارایی سیستم شما را مختل می کند. از جمله خرابی هایی که برای پاور ممکن است بروز کند می توان به این موارد اشاره داشت:

  • روشن نشدن پاور
  • ایجاد تغییر در صدای فن پاور و کارت گرافیک
  • افت سرعت سیستم و هنگ کردن آن هنگام کار با سیستم. مثلا تایپ کردن (در صورتی که مشکل نرم افزاری وجود نداشته باشد).
  • بالا رفتن دمای CPU.
  • عدم شناخت کابل های USB مربوطه به دستگاه هایی مانند ماوس و صفحه کلید و … .
  • روشن نشدن سیستم
  • روشن شدن سیستم بلافاصله بعد از خاموش کردن سیستم
  • ری استارت شدن مجدد سیستم در هنگام روشن شدن سیستم پس از شنیدن صدای بوق بوت
  • و …

بسیاری از مشکلات پاور کامپیوتر به راحتی قابل شناسایی و رفع شدن است و بعضا حتی با تمیز کردن پاور می توان مجدد از آن استفاده کرد. بنابراین در بیشتر مواقع نیازی به خریداری مجدد پاور نیست، مگر اینکه تعمیرات پاور کامپیوتر به گونه ای باشد که ارزش خریداری پاور جدید را داشته باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل و خرابی در پاور سیستم کامپیوتر خود می توانید با بخش خدمات تعمیرات شرکت آساره عصر زمین دوم تماس حاصل فرمایید تا متخصصین این بخش شما را راهنمایی کنند و در صورت لزوم نسبت به رفع مشکل پاور سیستم های خود می توانید مراجعه حضوری داشته باشد.

نشانی مراجعه: تهران – خیابان انقلاب – بین خیابان قدس و خیابان وصال – خیابان اسکو – پلاک ۱۲ – طبقه سوم – واحد ۸- شرکت آساره عصر زمین دوم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۴۸۷۵۲۹

موبایل: ۰۹۳۷۸۹۰۳۰۲۶

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۷ عصر

2 thoughts on “تعمیرات پاور کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *