آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

روش های راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه چگونه است ؟

راه اندازی کسب و کار آنلاین بدون سرمایه گذاری

این چنین سوالات امروزه بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است. با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه در این دوران و همچنین تغییرات بزرگ و گسترده در سیستم های کسب و کاری،بسیاری از افراد به این فکر افتاده اند که به چه شکل خودشان می توانند یک کسب و کار قوی اینترنتی راه اندازی کنند بدون این که سرمایه زیادی را خرج راه اندازی کسب و کار جدیدشان نمایند.بسیاری از افراد هم خصوصا کارمندان، سرمایه زیادی و یا شایدهم اصلا سرمایه ای ندارند تا بتوانند هزینه های سنگین کنند تا یک کار جدید را راه اندازی کنند. 

مزیت کسب و کارهای آنلاین هم برای مشتریان و هم برای صاحبان کسب و کار

همه میدانیم که کسب و کارهای آنلاین امروزه بسیار گسترده شده و جنبه های مختلفی را پوشش داده است و این روند جدید هم برای خریداران ( مشتریان ) ،هم برای فروشندگان ( صاحبان و مدیران کسب و کار ) بسیار مطلوب است چرا که به عنوان مثال بسیاری از افراد میخواهند تا بدون درگیری با شلوغی شهرها و دغدغه های این چنینی بتوانند اجناس مورد نیاز خود را به راحتی تهیه کنند و به عبارتی در خانه و پشت کامپیوتر خود خرید کرده و در خانه و یا محل کار جنس خریداری شده را تحویل بگیرند.

اگر توجهی به اطراف بکنید همه چیز آنلاین شده و حتی خریدهای سوپر مارکتی هم به صورت آنلاین وجود دارند و شما میتوانید بدون خروج از خانه تمامی احتیاجات خود اعم از خوراکی تا لوازم منزل و پوشاک را به صورت آنلاین خریداری کرده و در خانه خود تحویل بگیرید. همین موارد ( راحتی کار برای مشتریان ) باعث شده است تا کسب و کارهای اینترنتی روز به روز گسترده تر شده و طرفداران بیشتری پیدا کند و این روند روبه افزابش خواهد بود چرا که جمعیت در حال افزایش بوده و شلوغی شهر ها دیگر اجازه نمی دهد به مانند گذشته خیلی راحت در شهر به سراغ فروشگاه ها برویم و خریدهای خود را انجام دهیم.

به غیر از شلوغی ها وقتی شما بخواهید از یک فروشگاه به صورت حضوری خرید کنید اولا زمان محدودی را در اختیار خواهید داشت و باید از قبل برنامه بریزید که روز و ساعت خاصی را برای خرید به فروشگاه مراجعه کنید و مهمتر از آن موضوع محدویت در انتخاب است.یعنی شما نمی توانید در یک فروشگاه تمامی اجناس انبار را مشاهده کنید تا انتخاب خود را انجام دهید زیرا هم از نظر زمانی و هم از نظر ارائه خدمات توسط فروشگاه امکان پذیر نیست ضمن ان که امکان مقایسه اجناس مشابه و این چنین مواردی هم در فروشگاه های فیزیکی و حضوری وجود ندارد و یا بسیار بسیار محدود است.

این درحالی است که شما در یک فروشگاه اینترنتی در عرض یک ساعت میتوانید بیشتر از ۱۰۰ محصول را مشاهده کرده و اطلاعات کلی از آن ها به دست بیاورید و به راحتی انواع محصولات را باهم مقایسه کنید و بی نهایت قابلیت دیگر که فروشگاه های اینترنتی در اختیار مشتریان قرار میدهد.شما هم که به عنوان مدیر کسب و کار هستید دیگر نیازی نیست که ماهانه کلی اجاره مغازه بدهید و دردسرهای مختلف فروشگاه های حضوری را به جان بخرید.به راحتی میتوانید حتی در خانه خود یک کسب و کار فوق العاده حرفه ای راه اندازی کرده و به یک برند تبدیل شوید و همه این ها بخشی ناچیز از مزیت های داشتن کسب و کار آنلاین است.

خب  حالا آیا بدون سرمایه میشود کسب و کار اینترنتی قوی راه اندازی کرد ؟

پاسخ این سوال بله هست و نه تنها یک بله بلکه هزاران بله.با توجه به سیستم های آنلاینی که امروزه وجود دارد که بیشتر هم به سمت خدمات رایگان پیش می روند شما میتوانید با یک ایده خوب و مدیریت درست بدون نیاز به سرمایه و یا سرمایه زیاد یک کسب و کار حرفه ای اینترنتی راه اندازی کنید و به اصطلاح پول پارو کنید، ولی این به راحتی که گفته میشود نیست چون باید اولش خلی دقیق کار رو شروع کنید که در ادامه تمامی اقدامات لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق را برای شما شرح خواهیم داد. ولی قبل از آن شما عزیزان رو دعوت میکنم به دیدن ویدیوی زیر و سپس ادامه مطالب را مطالعه کنید.

این ویدیو به زودی منتشر میشود….

خب بعد از این که ویدیو را مشاهده کردید حالا بهتر میدانید که کسب و کارهای اینترنتی چیست و چقدر راحت میتوانید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. در ادامه به چند روش کلی می پردازیم که شما بتوانید با توجه به این اطلاعات و ایده ای که دارید یک کسب و کار خوب را ره اندازی کنید و بتوانید به راحتی از اینترنت پول دربیاورید. مطالب را به صورت سوالات برای شما قرار داده ایم تا بتوانید به مانند سوال به این مطالب نگاه کنید و یاد بگیرید.

اولین سوالی که شاید داشته باشید این است ، به چه شکل باید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم ؟ آیا حتما باید وب سایت طراحی کنیم ؟

چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

در ابتدا و قبل از هر چیزی باید بدانید که راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی الزاما نیازمند داشتن یک وب سایت نیست و شما خیلی راحت میتوانید بر روی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام – فیسبوک و پیام رسان هایی چون تلگرام نیز کسب و کار خود را پیاده کرده و درآمد کسب کنید.به عنوان مثال میتوانید محصولات خود را ( مثلا دکوری های زیبا که می سازید ) را در اینستاگرام  قرار دهید و یا یک کانال تلگرامی ایجاد کرده و در کانال قرار داده و با تبلیغات کانال خود را به دیگرام معرفی کنید تا عضو شوند و از شما خرید کنند. ( البته اینستاگرام خطرات بسیاری دارد و پیشنهاد می شود که اینستاگرام را در هیچ مواردی مورد استفاده قرار ندهید.)

همچنین از دیگر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک هم میتوانید برای معرفی و فروش محصولات خود استفاده کنید که استفاده از این شبکه های اجتماعی برای شما هزینه ای نخواهد داشت و دیگر نیازی نیست نگران خرید و تمدید هاست و یا دامین باشید.البته نداشتن وب سایت نیز ایراداتی دارد که در ادامه و قسمت دوم همین مقاله خواهیم گفت. ولی در کل بهتر است بدانید که داشتن وب سایت باعث میشود کسب و کار بسیار قدرتمند و پایداری داشته باشید و همچنین مشتریان اعتماد بیشتری به شما پیدا میکنند خصوصا وقتی که برای سایت خود نماد اعتماد بگیرید و به صورت رسمی و قانونی سایت خود را راه اندازی کنید.

همان طور که این روزها مشاهده میکنید هیچ یک از شبکه های اجتماعی پایداری نیستند و به شدت درگیر مسائل سیاسی می باشند،مثلا یک شبکه اجتماعی یا از سمت ایران فیلتر میشود و یا از سمت کشور اصلی به دلیل تحریم ها خدمات دهی بر روی کاربران ایرانی بسته می شود.این درحالی است که وب سایت چنین مشکلی را ندارد و شما میتوانید وب سایت خود را به راحتی در داخل ایران راه اندازی کنید و از هاست های داخلی استفاده کنید و دیگر نگران تحریم ها و مسائل سیاسی نباشید.پس پاسخ اولین سوال این است که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق نیازی نیست حتما وب سایت داشته باشید ولی داشتن وب سایت بهتر است.

سوال دومی که طبق تحقیقات متوجه شدیم که برای افراد پیش می آید این است که یک ایده خوب برای کسب و کار اینترنتی چیست و از کجا بدانیم ایده ما موفق خواهد بود ؟

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

این موضوع موردی است که باید در ابتدا به خوبی مورد تحقیق و آزمایش قرار بگیرد .ایده پردازی کاری راحت است ولی باید بدانیم که آیا ایده ما میتواند برای ما درآمد داشته باشید؟ اولین کار در رابطه با ایده این است که ببینیم آیا ایده ما مورد نیاز مردم است؟ حتی در آینده. اگر ایده ای دارید که میدانید مردم یا به آن نیاز دارند و یا به زودی نیاز پیدا خواهند کرد میتوانید بر روی ایده خود حساب کنید و سرمایه گذاری کنید،چرا که یک ایده خوب میتواند به خوبی پیشرفت کند ولی مسئله مهمتر این است که بر روی ایده خود به خوبی کار کنید و همه ابعاد آن را در نظر بگیرید.

توجه کنید که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نباید خود را درگیر پیدا کردن بهترین ایده کنید چرا که به این ترتیب فرصت های زیادی را از دست خواهید داد.یک موضوع را باید بدانید و آن این که چیزی به نام ایده عالی و یا بهترین ایده به معنای واقعی وجود ندارد و اگر هم ایده ای در صدر بالاتری قرار گیرد این موقت بوده و به زودی ایده ای بهتر خواهد آمد،پس به دنبال بهترین ایده نباشید و به دنبال ایده ای باشید که فکر میکنید در حال حاضر موردنیاز مردم است و یا همان طور که اشاره شد به زودی مردم به آن نیاز پیدا خواهند کرد که با تحقیقات درست و حساب شده میتوانید آینده و نیاز مردم را ببینید. ولی خود را به شدت درگیر پیدا کردن بهترین ایده نکنید تا زمان از دست ندهید.

شما برای این که بدانید باید چه کار کنید میتوانید در ابتدا علاقه مندی خود را در نظر بگیرید و سپس از دیگر ایده ها الگو برداری کنید.به عنوان مثال شما میتوانید وب سایت و استارت آپ های خارجی را مشاهده کنید و ایده های آن ها را ببینید و به این طریق یکی از ایده ها را در ایران پیاده سازی و به عبارتی بومی سازی کنید.حتی ایده هایی که در داخل هستند را هم میتوانید به عنوان الگو قرار دهید.( البته نه این که کپی کنید ).مثلا در مطالعات مشاهده کرده اید که یک شرکت داخلی و یا خارجی فروش دوره های آموزشی راه اندازی کرده است.شما هم میتوانید همین کار را انجام دهید و در حوزه کاری و تخصص خود دوره های آموزشی را بسازید و در اختیار مشتریان قرار دهید و به همین راحتی کسب درآمد کنید.پس این که از دیگر ایده ها الگو برداری کنید و یا ایده هایی که در کشورهای دیگر پیاده سازی شده است را بومی سازی کرده و در داخل پیاده سازی کنید هم به پیشرفت کشور کمک میکند و هم این که شما میتوانید کسب و کاری موفق داشته باشید.پس خود را قبل از این که درگیر بهترین ایده بکنید به دنبال ایده ای باشید که مورد نیاز مردم و جامعه است و خواهد بود.هر چقدر به سمت ایده های ضروری تر بروید قطعا زودتر به درآمد خواهید رسید چرا که مردم همیشه ضرورت را در نظر می گیرند.

خب در ادامه میرسیم به آخرین سوال مهم در زمینه کسب و کار اینترنتی.سوال این هست که چقدر زمان می بره تا کسب و کار ما شروع کنه به درآمدزایی و بتونیم پول دربیاریم از کسب و کاری که راه اندازی کردیم ؟

بگذارید که دادن پاسخ را اینگونه شروع کنیم.خیلی ها وقتی میخواهند شروع کنند به راه اندازی کسب و کار هنوز تفکرات سنتی و قدیمی را در ذهن خود دارند، این که باید حتما برای راه اندازی کسب و کار یک دفتر بگیرند و افرادی استخدام کنند و سپس سرمایه داشته باشند و یا جور کنند و محصولات تهیه کرده و بعد ثبت شرکت انجام دهند و تمامی مجوزهای ثبت شرکت را هم بگیرند.خب این یک تفکر کاملا اشتباه و قدیمی بوده که به هیچ عنوان با شرایط حال سازگار نیست.

دقت کنید که هدف این نیست که بگوییم باید ثبت شرکت و ثبت برند و … انجام نشود،اتفاقا باید شرکت خود را ثبت کنید ، برند خود را ثبت کنید و تمامی مجوزهای لازمه را هم بگیرید ولی نه در ابتدا و شروع کار.

چیزی که مورد نیاز مردم می باشند محصولات شما است.در ابتدا چیزی که شما به آن نیاز دارید وجود محصولات است و سپس معرفی این محصولات به مردم که همان تبلیغات است و وقتی شرع کردید به درآمد زایی و شناخته شدید سپس میتوانید به دنبال تمامی موارد حقوقی مانند ثبت شرکت و … باشید.

در ابتدا خیلی راحت میتوانید یک وب سایت ساده برای خود راه اندازی کنید و خدمات خود را ارائه دهید و یا محصولات خود را برای فروش در سایت قرار بدهید.یا همان طور که در بالا اشاره شد میتوانید محصولات و یا خدمات خود را در شبکه هایی مانند اینستاگرام و … ارائه دهید تا مشتریان خود را پیدا کنید.البته راه اندازی یک وب سایت هم با توجه به سیستم های امروزی مانند وردپرس کاری بسیار راحت و کم هزینه است.شما میتوانید طراحی و راه اندازی خود را به کسانی که در این حوزه مشغول هستند بسپارید و با بازهم برای کم کردن هزینه ها خودتان زمانی را برای یادگیری طراحی سایت با وردپرس در نظر بگیرید و وب سایت خودتان را خودتان راه اندازی کنید.مزایای یادگیری طراحی وب سایت این است که دیگر هزینه اضافی که برای طراحی سایت را باید بپردازید را میتوانید صرف پیشبرد کسب و کار خود کنید.

خب تا اینجا سعی کردیم که سوالات مهم در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی را پاسخ دهیم،در ادامه در رابطه با تهیه محصولات هم میخواهیم یک مسئله را مطرح کنیم که مشکل خیلی از افراد است.

مثال ما می خواهید که یک فروشگاه آنلاین لباس راه اندازی کنید.این که باید یک انبار داشته باشید و اجناس با مدل های مختلف را در انبار قرار دهید تا هرکسی که در سایت خرید کرد بتوانید برای آن ارسال کنید هم یک اشتباه است.به چه شکل ؟

شما به جای اینکه نگران تهیه انبار باشید و کلی سرمایه آماده کنید که لباس خریداری کرده و انبار کنید میتوانید با یکی از تولید کنندگان لباس که در داخل ایران فعالیت میکنند قرار داد ببنید و به قیمت مناسب از تولیدی خریداری کنید.یعنی هر بار که تعدادی سفارش را در سایت خود دریافت کردید آن وقت میتوانید این سفارش ها را از تولیدی یا فروشنده مورد نظر تهیه کرده و سپس برای مشتریان خود ارسال کنید. به این طربق حتی در همان ابتدای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود نیازی هم نیست نگران انبار و سرمایه تهیه جنس باشید و وقتی به درآمد خوبی رسیدید و سرمایه لارمه را به دست آوردید میتوانید آن وقت برای اجاره و یا خرید انبار – دفتر و ثبت شرکت و برند اقدام کنید.پس مشاهده میکنید که هیچ نیازی نیست در ابتدا خود را درگیر کرده و کلی سرمایه آماده کنید.

هر گونه سوالی در این رابطه داشتید و یا نظر و حتی پیشنهادات و انتقادات خوشحال میشویم با ما در میان بگذارید .

با عضویت در کانال تلگرام هم از جدیدترین مثالا رایگان و دوره های آموزشی مطلع گردید

عضویت در کانال تلگرام کلاینت لرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *