تعمیرات مانیتور

مانیتور یا صفحه نمایش از جمله دستگاه ها و لوازم سخت افزاری است که همه ما با آن آشنایی داریم. امروزه تقریبا اکثر لوازمی که استفاده می کنیم دارای مانیتور یا صفحه نمایش است. از ساعت های دیجیتالی گرفته تا مانیتورهای بزرگ و صنعتی و پزشکی. مانیتور یک سخت افزار یا دستگاه نمایش خروجی است که برای نمایش اطلاعات از آن استفاده می شود.

از مانیتورها بیشتر بدانیم

زمانی که از مانیتور صحبت می شود، صفحه نمایش هایی که برای کامپیوتر استفاده می کنیم به ذهن ما خطور می کند. در اینجا تمرکز ما نیز بر روی مانیتورهایی است که برای سیستم های کامپیوتر و یا صفحه نمایش هایی که برای مراکز وجود دارد، استفاده می شود. این قبیل مانیتورها شبیه تلویزیون هستند. اما تفاوت هایی با هم دارند که کاربری این دو را متفاوت می کند.

در مانیتورها، اطلاعات گرافیکی که از طریق کارت گرافیک پردازش می شود، توسط کابل VGA یا هر کابل دیگری (HDMI ، DVI) به صفحه نمایش برای نمایش اطلاعات انتقال داده می شود. مانیتورها، اطلاعات گرافیکی که دریافت می کنند را اغلب با رزولوشن بالاتری نسبت به تلویزیون نمایش می دهند. از این رو مانیتورها دستگاه های مناسب تری برای نمایش اطلاعات، چه در خانه یا محل کار و چه در فرودگاه ها و بیمارستان ها و … هستند.

انواع مانیتورها

مانیتورها را می توان به طور کلی به دو دسته مانیتورهای CRT و مانیتورهای LCD تقسیم کرد. مانیتورهای CRT امروزه دیگر تولید نمی شوند و مورد استفاده نیستند. این قبیل مانیتورها در گذشته مورد استفاده بود و در ابتدا دارای صفحه نمایش محدب شکل بودند که طی مرور زمان چشم را اذیت می کرد. بعد از آن صفحه این نمایشگرها تخت شد. اما مشکلات مربوط به سنگینی و جاگیر بودن و برخی موارد دیگر و مهمتر از همه، روی کار آمدن تکنولوژی LCD باعث شد که استقبال برای استفاده از این دست مانیتورها کم شود.

با روی کار آمدن تکنولوژی LCD حجم مانیتورها و وزن آنها به شدت کاهش یافت. رزولوشن بالای این قبیل صفحه نمایش ها نیز جذابیت بیشتری برای استفاده از آن در اختیار کاربر قرار می داد. با پیشرفت در این حوزه شاهد مانیتورهای عریض تر برای کارهای گرافیکی و گیمینگ بودیم. نسل بعدی مانیتورها را، تکنولوژی LED و OLED و پلاسمایی در دست گرفت. هر کدام از این موارد در حال حاضر کارایی و طرفداران خود را دارند.

خرابی های مانیتور

مانیتورها چون یکی از لوازمی هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار هستند. کوچکترین خرابی در مانیتور ممکن است خروجی اطلاعات را مختل کند و این امر در مانیتورهای حساس پزشکی و صنعتی بسیار حائز اهمیت است. از جمله خرابی هایی که برای مانیتورها ممکن است به وجود بیاید می توان به این موارد اشاره داشت:

  • مانیتور بعد از زدن دکمه پاور و مطمئن شدن از اتصالات کابل روشن نمی شود.
  • صفحه پرش دارد.
  • خطوط افقی یا عمودی روی صفحه نمایش دیده می شود.
  • تصاویر سایه دار هستند.
  • صفحه نمایش وزوز می کند 
  • و …

در صورتی که با هر یک از موارد فوق مواجه شدید و یا مشکلات دیگری برای مانیتور شما رخ داده است، می توانید با واحد تعمیرات شرکت آساره عصر زمین دوم تماس حاصل فرمایید و یا مراجعه حضوری داشته باشید تا مشکل سیستم شما در اسرع وقت توسط متخصصین این بخش برطرف شود.

همچنین برای آموزش تعمیرات مانیتور می توانید در این وب سایت دوره های مرتبط را خریداری کنید.

نشانی مراجعه: تهران – خیابان انقلاب – بین خیابان قدس و خیابان وصال – خیابان اسکو – پلاک ۱۲ – طبقه سوم – واحد ۸- شرکت آساره عصر زمین دوم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۴۸۷۵۲۹

موبایل: ۰۹۳۷۸۹۰۳۰۲۶

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۷ عصر (شنبه الی چهارشنبه)

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۵ عصر (پنجشنبه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *