Welcome to the endless world of electronics

مقدمه بر علم الکترونیک

شاید اولین سوالاتی که برای شما پیش بیاید ( البته اگر تازه با الکترونیک آشنا شده اید ) این باشد که اصلا الکترونیک چیست ؟ و چه شاخه هایی را شامل می شود؟. ویا این که آیا امکان دارد الکترونیک را به راحتی یاد گرفت و مانند مهندسان الکترونیک بتوان هر دستگاهی را که دلمان خواست بسازیم؟

پاسخ تمام سوالات بالا بله است و این که برعکس تصور برخی ها که وقتی یک برد الکترونیکی را نگاه میکنند می ترسند و سوال می کنند که آیا میشود تمام این مدار را شناخت؟ و فهمید  که این قطعات به چه شکل باهم در ارتباط هستند؟ ،یادگیری الکترونیک بسیار بسیار ساده است و شما میتوانید به راحتی و حتی راحت تر از آن چیزی که تصورش را میکنید الکترونیک را یاد بگیرید و به راحتی هر مداری را که دلتان می خواهد طراحی کنید و یا یک دستگاه الکترونیکی را تعمیر نمایید.

ولی برای این که هر علمی به راحتی درک شود نیازمند یک تعریف کوتاه ، مفید و صحیح است که در چند کلمه و یا جمله بتواند کلیت و اساس آن علم را توصیف کند تا با این توصیف افراد به راحتی به ماهیت آن علم پی ببرند و پی بردن دقیق و درست به ماهیت علم موفقیت را تضمین میکند. به دلیل این که قبل از هر چیزی فرد ماهیت و ساختار و اهداف اصلی علم را فهمیده است. به هممین دلیل اگر بخواهیم الکترونیک را تعریف کنیم که الکترونیک چه علمی است باید این طور گفت که ” الکترونیک مطالعه رفتار الکترون ها در مواد مختلف است و استفاده از حرکت الکترون ها در مواد مختلف.

البته ما در این وب سایت فقط و فقط هدفمان این است که به صورت کاربردی و کاملا عملی و به دور از هرگونه فرمول و …. الکترونیک را به شما آموزش بدیم.برای همین از همین تعریف اولیه الکترونیک نگران نباشید چرا که ما به ساختار مواد و یا تعداد و یا نحوه حرکت الکترون ها کاری نخواهیم داشت.ما در این جا فقط روش تشخیص قطعات الکترونیکی را یاد خواهیم گرفت ، روش تست و قطعه برداری را یاد می گیریم و این که به چه شکل بتوانیم ساختار یک مدار الکترونیکی را تشخیص دهیم تا بتوانیم ارتباط هر قطعه در برد را به خوبی بشناسیم و به کلِ ساختار یک برد الکترونیکی پی ببریم.

خب بیشتر مباحث در دوره های آموزش الکترونیک مقدماتی وجود دارد و شما از صفر شروع میکنید به یادگیری الکترونیک. اگر هیچ پیش زمینه ای در برق و الکترونیک ندارید اصلا نگران نباشید چرا که این دوره ها در بخش الکترونیک مقدماتی از صفر شروع شده است تا شما خیلی راحت و در منزل خود به یک متخصص الکترونیک تبدیل شوید. در ادامه همراه ما باشید……

در زیر می توانید به دوره های آموزش الکترونیک دسترسی داشته باشید.

[grid_plus name=”electronic tutorial”]