تعمیرات گیرنده دیجیتال

دستگاه گیرنده دیجیتال همانطور که از نام آن مشخص است، سیگنال های دیجیتالی را دریافت می کند. این دستگاه در ایران به عنوان رسیور نیز شناخته می شود و چند سالی است که برای دریافت شبکه های تلویزیون با کیفیت بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه سیگنال دیجیتال ارسال شده توسط پایگاه های تلویزیون را دریافت کرده و به داده قابل پخش برای تلویزیون آنالوگ تبدیل می کند.

گیرنده دیجیتال چیست؟

بیش از یک ده است که نام گیرنده دیجیتال در بین دستگاه الکترونیکی در ایران برای دریافت شبکه های تلویزیونی با کیفیت بهتر جا افتاده است. در گذشته برای دریافت شبکه ها، از آنتن های معمولی استفاده می شد و سیگنال ارسالی نیز به صورت آنالوگ بود. از طرف دیگر تصاویر کیفیت مطلوبی داشتند، اما به خوبی الآن نبود. تعداد شبکه های محدود نیز از عواملی بود که باعث استفاده از این نوع آنتن ها می شد. با گذشت زمان و تغییرات در سیستم پایگاه های تلویزیون برای ارسال تصاویر و بهبود کیفیت، دستگاه های گیرنده دیجیتال نیز با تغییراتی در اختیار مردم قرار گرفت. این امر باعث دسترسی به شبکه های بیشتر داخلی و کیفیت بالاتر تصاویر شد.

البته امروزه با ورود نسل جدید تلویزیون ها، این دریافت کننده به صورت پیشفرض در سیستم تلویزیون ها موجود می باشد و دیگر نیازی به تهیه دستگاه گیرنده دیجیتال نمی باشد. اما بعضا اگر تلویزیون شما از نسل قدیمی تر باشد، برای دریافت تصاویر دیجیتال و با کیفیت تر، نیازمند استفاده و خریداری دستگاه گیرنده دیجیتال هستید. اگر این دستگاه با مشکلاتی مواجه شود، طی مرور زمان تصاویر با کیفیت پایین تری دریافت می شوند و باید رفع مشکل شود.

خرابی های دستگاه گیرنده دیجیتال

هر دستگاه الکترونیکی در طول عمر مفید خود ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که روند کار آن را مختل کند. این مشکلات یا می تواند ناشی از عدم استفاده درست از دستگاه باشد و یا مشکلات خارج از کنترل ما. دستگاه گیرنده دیجیتال نیز یکی از دستگاه های پرکاربرد می باشد که در صورتی که با اختلال مواجه شود، تصاویر را به خوبی دریافت نمی کند و بعضا شاید صاحب دستگاه دچار این اشتباه شود که ایراد از تلویزیون وی می باشد. اما عمده مشکلاتی که یک گیرنده دیجیتال با آن مواجه خواهد بود می توان به این موارد اشاره داشت:

  • دستگاه روشن نمی شود
  • دکمه های دستگاه کار نمی کند و یا به سختی کار می کند
  • دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود
  • عدم توانایی دستگاه در کانال یابی
  • عدم ذخیره سازی تنظیمات بعد از کانال یابی
  • عدم نمایش درست تصاویر، با اینکه تلویزیون یا مانیتور سالم است
  • خرابی برد دستگاه
  • دیر روشن شدن دستگاه
  • و …

این موارد برخی از مشکلاتی است که دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون شما ممکن است با آن مواجه شده باشد. در صورتی که تلویزیون شما دستگاه گیرنده درونی دارد و جداگانه نیست و تصاویر به خوبی دریافت و پخش نمی شوند، نیز می توانید با واحد تعمیرات شرکت آساره عصر زمین دوم تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید تا در اسرع وقت مشکل دستگاه شما توسط متخصصین این واحد برطرف گردد.

نشانی مراجعه: تهران – خیابان انقلاب – بین خیابان قدس و خیابان وصال – خیابان اسکو – پلاک ۱۲ – طبقه سوم – واحد ۸- شرکت آساره عصر زمین دوم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۴۸۷۵۲۹

موبایل: ۰۹۳۷۸۹۰۳۰۲۶

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۷ عصر (شنبه الی چهارشنبه)

ساعت کاری و مراجعه حضوری: ۹ صبح الی ۱۵ عصر (پنجشنبه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *