آموزش طراحی مدار مقدماتی | رایگان

آموزش طراحی مدار مقداتی

به راحتی مدار الکترونیکی خودتان را طراحی کنید 

این دوره رایگان شده است برای استفاده رایگان از دوره  اینجا کلیک کنید

در این دوره ی آموزشی که طراحی مدار الکترونیکی است شما با انجام یک پروژه کوچک ،یعنی طراحی یک مدار الکترونیکی ساده ،به اصول تحلیل و طراحی مدار الکترونیکی پی خواهید برد و با بیشتر کردن اطلاعات خود در این زمینه میتوانید در مدت کوتاهی به صورت حرفه ای مدارت الکترونیکی مورد نظر خود را طراحی کنید. لازم به ذکر است که این آموزش کاملا عملی بوده و از ریاضیات و اعدا و ارقام در آموزش استفاده نشده است چرا که طراحی یک برد الکترونیکی نیازمند مهارت در کنار دانش است.

بنابر تجربه ای که داریم وقتی میخواهیم در زمینه الکترونیک وارد شویم ،اگر در ابتدا به سراغ ریاضیات و اعداد و ارقام برویم و سپس به مهارت آموزی بپردازیم چیزی جز گمراهی و حتی سرد شدن از الکترونیکی نسیبمان نخواهد شد.اگر میخواهید الکترونیک را به صورت عمیق یاد بگیرید در ابتدا به صورت عملی و تمرینی و مطالعه آزاد در مورد قطعات الکترونیکی کار را پیش ببرید و به صورت واقعی شروع کنید به کار با قطعات و مدارات الکترونیکی تا مهارت لازمه را به دست بیاورید.بعد از این که مهارت کافی را به دست آوردید به راحتی خواهید توانست برای افزایش دانش خود به سراغ محاسبات و مطالعات تئوری هم بروید که در این حالت این نوع مطالعات مفید خواهد بود.

اصول شروع یادگیری الکترونیک

طراحی مدارت الکترونیکی

برای این که الکترونیک را به صورت کامل یاد بگیرید بدون این که خطرات برق گرفتگی و … برای شما وجود داشته باشد بهتر است که به صورت مقدماتی با الکترونیک آشنایی داشته باشید،مثلا باید تفاوت ولتاژ و آمپر را بدانید و این که هر مقدار ولتاژ و آمپر چه خطراتی میتواند داشته باشد.سپس با اصول ایمنی کار در گارگاه الکترونیک آشنایی داشته باشید و همچنین شناخت مختصری هم از قطعات الکترونیکی داشته باشید تا آمادگی لازمه برای شروع کار با بردهای الکترونیک را پیدا کنید.بنابراین پیشنهاد میکنیم که در ابتدا دوره آموزش مقدماتی الکترونیک را دانلود کنید تا اطلاعات اولیه در زمینه الکترونیک را به دست بیاورید،بعد از یادگیری الکترونیک مقدماتی که بسیار ساده و کوتاه است آمادگی لازمه برای دانلود این آموزش را که طراحی مدار است پیدا خواهید کرد.

چه نوع مداری در این دوره طراحی میشود.

در این دوره آموزشی که مقدماتی از طراحی مدارت الکترونیکی است شما در ابتدا با یک سری اصولات اولیه در زمینه طراحی مدار آشنا خواهید شد که این اصولات شامل شناخت انواع برد بردهای مدار چاپی خواهد بود و این که برای شروع کار باید چه نوع مدارتی را انتخاب کنید.همچنین با لوازم و ابزارهای طراحی یک pcb ( برد مدارچاپی ) آشنا می شوید.

بعد از آشنایی و مقدمات شروع میکنیم پیاده کردن یک مسئله و یک نیازمندی ایجاد میکنیم. مثلا این که به چه شکل یک مدار لمسی ایجاد کرده با این مدار یک چراغ را روشن و یا خاموش کنیم. سپس کمی کار را جلوتر برده و یک مدار تشخیص رطوبت خاک را خواهیم ساخت.به صورت کلی دو پروزه بسیار کوچک را طراحی خواهیم کرد.از آن جایی که این دو پروزه مدارتی بر پایه ترانزیستور هستند بنابراین شما به روش استفاده از یک ترانزیستور و طراحی مدارهای ترانزیستوری پی خواهید برد و باعث میشود به خوبی عملکرد یک ترانزیستور را بشناسید. پس در این دوره کاربردی همراه ما باشید تا وارد دنیای شرین و شگفت انگیز طراحی مدارت الکترونیکی شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *