آموزش autoptimize|2

آموزش افزایش سرعت وب سایت با افزونه auto optimize

در قسمت اول مقاله آموزش افزونه auto optimize شما با تنظیمات اولیه  آشنا شدید و یاد گرفتید که به چه شکل قدم های اولیه برای افزایش  سرعت و بهینه سازی وب سایت را بردارید. در این جا و در ادامه آموزش میخواهیم بخش های دیگر این  پلاگین را  بررسی کنیم تا یاد بگیرید که تنظیمات افزونه auto optimize را به درستی انجام دهید.همراه ما باشید…

در ابتدا بر روی تب دوم ( images)  کلیک  کنید تا وارد محیط تنظیمات شوید.همان طور که در تصویر زیر مشاهده میکنید.

بهینه سازی تصاویر برای وب سایت

توضیحات تصویر بالا :

۱ – در ابتدا بر روی تب images کلیک کنید تا وارد محیط تنظیمات تصاوبر شوید، همان طور که در تصویر بالا مشخص است.

۲ – اگر میخواهید که بارگذاری  تصاویر وب سایت شما از طریق CDN صورت گیرد باید تیک این  گزینه را بگذارید. التبه باید  در ابتدا در shortplxei ثبت نام کرده باشید که لینک آن همان طور که در تصویر مشخص است در داخل تنظیمات افزونه قرار گرفته.

۳ – میتوانید در این بخش کیفیت تصاویر در زمان بهینه سازی را انتخاب کنید که پیشنهاد میشود این بخش را دست نخورده باقی بگذارید.

۴ – برای فعال کردن استفاده از تصاویر در مرورگرهایی که از تصاویر با فرمت های مختلف پشتیبانی میکنند این گزینه را  فعال کنید.

۵ – با فعال کردن این  گزینه تصاویر کمی دیرتر لود میشوند و در ابتدا بخش های اجرایی و کدها  لود میشوند و سپس تصاویر، که باعث میشود تا سرعت لود وب سایت افزایش پیدا کند.

۶ – بعد از فعال کردن تنظیمات بر روی این دکمه کلیک کنید تا تغییرات  ذخیره شوند.

بعد از انجام تنظیمات بالا باید به سراغ بخش بعدی در تنظیمات این افزونه وارد شویم. برای این کار بر روی تب دوم یعنی اضافی کلیک کنید تا وارد محیط تنظیمات شوید.همان طور که در تصویر زیر مشخص شده است.

حذف فونت های گوگل و ایموجی در وردپرس

توضیحات تصویر بالا :

۱ – در ابتدا بر روی تب اضافی کلیک کنید تا وارد محیط تنظیمات جدید شوید.

۲ – همان طور که در تصویر با فلش مشخص شده است از لیست چک باکس ها دومی یعنی فونت های گوگل حذف شوند را انتخاب کنید تا قالب وب سایت از فونت های گوگل استفاده نکند که خود باعث افزایش سرعت وب سایت میشود.

۳ – اگر میخواهید بخش مربوط به ایموجی ها در وب سایت را غیرفعال کنید باید تیک این گزینه را قرار دهید.لازم به ذکر است که اگر از ایموجی ( شکلک ها – استیکرها ) در وب سایت  خودتان استفاده نمی کنید بهتر است که غیرفعالش کنید چرا که غیر فعال کردن ایموجی ها باعث افزایش سرعت بارگذاری وب سایت میشود.

۴ – برخی پلاگین ها از منابع استاتیک وب سایت برای فراخوانی  کوئری ها استفاده میکنند که در واقع میتوان گفت که همان بخش هایی در پلاگین ها است که کتابخانه کدها در آن  قرار میگیرد. فعال کردن این  بخش میتواند اختلالاتی را در سایت ایجاد کرده و مثلا برخی پلاگین ها نمی توانند به درستی کار کنند پس پیشنهاد می کنیم که این گزینه را فعال نکنید ( تیکش را  نگذارید ).

۵ و ۶ – اگر به درستی کارکردن با  کدها را بلد نیستید بهتر است این بخش ها را نیز دست نخورده باقی  بگذارید چرا که باید روش بارگذاری کدهای جاوا اسکریپت را تغییر دهید که همان طور که گفته شد مختص کاربران حرفه ای بوده و کسانی که با کدنویسی آشنایی دارند.پس این بخش ها را بودن تغییرات رها کنید.

۷ – بعد از اتمام تنظیمات برای ذخیره کردن تنظیمات بر روی این  دکمه کلیک کنید.

خب در اینجا کار ما با این افزونه به اتمام میرسد و دیگر تنظیمات خاصی باقی  نمانده است. تب آخری که به نام  بهینه  سازی های بیشتر دیده می شود دارای تنظیمات خاصی  نیست و صرفا اطلاعاتی مانند آپدیت های آینده را نمایش میدهد. حال میتوانید بعد از این تنظیمات با استفاده از GTmetrix وب سایت خود را بررسی کنید و با اطلاعات قبل از شروع تنطیمات مقایسه نمایید خواهید دید که سرعت بارگذاری وب سایت شما به  صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده است.

اگر این مقاله برای شما  مفید بود لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *