تگ alt تصاویرچیست ؟

تگ alt چیست ؟

وقتی که در وب سایت خود و در بین متن ها یک نصویر قرار میدهید باید به این موضوع هم توجه کنید که توضیحات محتوای تصاویر برای موتورهای جستجو را هم در نظر داشته باشید.البته توضیحات محتوای تصاویر فقط برای موتورهای جستجو نیست و باید بازدید کنندگان و یا همان کاربران را هم در نظر داشته باشید.به عنوان مثال وقتی به هر دلیلی نمایش تصاویر در مرورگر کاربران غیرفعال بوده باشد در این صورت متن تصاویر یا همان توضیحات تصاویر به نمایش در خواهد آمد. قرار دادن این توضیحات برای تصاویر با استفاده از تگی به نام تگ alt قرار داده میشود.

از آن جایی که استفاده از تگ alt بسیار مهم است برای همین از دید موتورهای جستجو نیز یکی  از فاکتورهای مهم محسوب می شود و اگر از تگ alt استفاده نشود از نظز امتیاز seo وب سایت دارای امتتیاز منفی خواهد بود.برای همین بهتر است که حتما از تگ alt در تصاویر استفاده کنید.

استفاده از تگ alt در سیستم های مختلف کمی متفاوت است که در ادامه توضیح خواهیم داد.به عنوان مثال اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنید کاری راحت تر را در پیش دارید ولی اگر از یک سیستم اختصاصی استفاده میکنید باید حتما در طراحی وب سایت قرار دادن تگ alt را در نظر بگیرید.برای این که بتوانید از تگ alt  در داخل HTML استفاده کنید باید کد آن را به شکل زیر بنویسید.

<"img src=" image Adress" alt="image description>

برای قرار دادن توضیحات تصویر یا همان تگ alt در کدهای html به راحتی میتوانید از کد بالا استفاده کنید. در کدبالا به جای image Adress باید آدرس تصویر را قرار دهید و در بخش image description هم همان توضیحات تصویر را قرار دهید به همین راحتی.

اگر این مطب برای شما مفید بود لطفا آن را به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بتوانند از مطالب مفید بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *